Ochrona przed gorącym powietrzem
19.02.2019
300 słów
2 minut czytania

Na piękną, letnią pogodę czekamy niemalże cały rok. Kiedy już przychodzi upragniona pora roku to zalewa nas fala tropikalnych upałów. Nasze organizmy nie są do takich temperatur przyzwyczajone. Dlatego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń, które pozwalają schłodzić tak gorące powietrze.

Jakie to urządzenia?

wentylatorDo wyboru mamy klimatyzację i wentylatory. To, na która opcję się zdecydujemy zależy od miejsca przeznaczenia. Klima najczęściej wybierana jest do biur, sklepów, centrów handlowych. Wiele osób decyduje się również na jej montaż w domach jednorodzinnych (sprawdź tutaj). Również samochody z klimatyzacją cieszą się dużą popularnością. Można również wybrać klimatyzatory przenośne, montowane na ścianie czy suficie. Druga opcja, czyli wentylatory kupowane są ze względu na niższą cenę. I tutaj możemy zdecydować się na wentylatory pokojowe, zwane wiatrakami, sufitowe oraz łazienkowe- ścienne.

Zakupy klimatyzatorów 

Kiedy tylko zaczynają się takie upały widać jak ze sklepów bardzo szybko znikają te urządzenia. Trzeba jednak zachować rozsądek przy ich użytkowaniu (zobacz dlaczego). Kiedy klimatyzacja ma ustawioną zbyt niska temperaturę szybko można się rozchorować. Pojawiają się bóle gardła, głowy, katar i kaszel. Wiejący na nas wiatrak doprowadzi do przeziębień i infekcji uszu. Jeżeli rzeczywiście w mieszkaniu jest bardzo gorąco można wypróbować też inne sposoby. Na przykład warto zasłaniać rolety i zamykać okna by nie wpuszczać do pomieszczeń gorącego powietrza. Wietrzmy je w późnych godzinach wieczornych, kiedy spada temperatura. 


Wróć do spisu postów